Klub Partnerski Białej Gwiazdy

O Klubie

INFORMACJE O SZKÓŁCE PIŁKARSKIEJ MUKS HALNY

KRS: 0000457030
Cel szczegółowy: MUKS HALNY Kamienica (438)

Jesteś tutaj:
O Klubie

W Szkółce trenują chłopcy i dziewczęta w wieku 4-13 lat. Podzieleni są oni na grupy treningowe (wg. roczników).

Do Szkółki mogą zapisać się chłopcy i dziewczęta z każdej wymienionej wyżej grupy wiekowej. Jedynym wymogiem przystąpienia do pierwszych zajęć jest dobry stan zdrowia uczestnika (zaświadczenie lekarskie). Zawodnik powinien posiadać również strój sportowy (koszulka, spodenki, getry. Buty piłkarskie (lanki) lub zwykłe tenisówki).

W okresie wiosenno-letnim trenujemy na boiskach przy SP nr 1 w Kamienicy.

W okresie zimowym trenujemy na sali sportowej przy SP 1  Kamienicy oraz na Hali Sportowej w Kamienicy.

MIESIĘCZNA SKŁADKA CZŁONKOWSKA WYNOSI  100 ZŁ.

SKŁADKI   CZŁONKOWSKIE STOWARZYSZENIA  TRZEBA PRZEKAZYWAĆ PRZELEWEM NA   NASZE   KONTO:

MUKS Halny Kamienica nr. konta:   92 88040000 0031 0300 0781 0002
tytułem: imię i nazwisko dziecka, nazwa grupy, składka za miesiąc.  (np.: Jan Kowalski – grupa I , za październik 2022)

Prosimy aby opłaty były dokonywane do 15 dnia każdego miesiąca (np. za wrzesień wpłata powinna być dokonana do 15 września).

W ramach zajęć w Szkółce Piłkarskiej oferujemy:

HISTORIA MUKS HALNY KAMIENICA

Uczniowski Klub Sportowy „Halny” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kamienicy został założony w lutym 1995 r.

MUKS Halny Kamienica działa w środowisku wiejskim, z dala od dużych centrów szkoleniowych, jednak daje możliwość rozwoju młodym, zdolnym i lubiącym rekreację dzieciom, odkrywa talenty i pasje, otwiera szerokie możliwości uczestniczenia w ważnych wydarzeniach, daje możliwości kształtowania charakterów i pomaga budować wiarę we własne siły. W zajęciach biorą udział dzieci z terenu Gmin: Kamienica, Łącko, Ochotnica, Łukowica.

Młodzi zawodnicy „Halnego”, przy okazji zabawy z piłką, mogą się także poszczycić wybitnymi wynikami sportowymi, m.in.:

– Rok 2014 rocznik 2004 zajął III m. w Finale Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion” w Warszawie, I m. Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Gorce 2014”, pod honorowym patronatem PZPN rocz. 2004 w Kamienicy, II m. Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej w Austrii (Wiedeń/ rocz. 2004) , II m. Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej w (Wiedeń – rocz. 2002) .

– Rok 2015 Mistrzostwo Polski w Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP (rocz. 2004) w Warszawie, I m. w Turnieju Międzynarodowym „OKI DOKI CUP 2015” w Wiedniu ( rocz. 2004).

– Rok 2016 to Wicemistrzostwo Polski w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku „Z podwórka na stadion” w Warszawie.

– Rok 2017 – rocznik 2004 Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej w Aalborgu (Dania) – I m.

– Rok 2018

– rocznik 2006 (U12) Mistrzostwo Województwa Małopolskiego i udział w turnieju finałowym w Warszawie Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej “Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku

– rocznik 2006 (U12) dziewczęta wicemistrzostwo Województwa Małopolskiego Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej “Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku

– rocznik 2006 , 2008, 2010 Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej “Bawaria Cup 2018 (Niemcy) – III m.-U12, III m.- U10, IVm.- U10.

– Rok 2019

– wychowanek Halnego Kamienica Sebastian Wąchała dołączył do kadry I zespołu Sandecji Nowy Sącz

– Halowy Turniej Piłki Nożnej U 11 w Nowej Lubowni , rocznik 2008 III m. rocznik 2009 IVm.
XXI PLEBISCYT NA NAJPOPULARNIEJSZEGO PIŁKARZA I TRENERA ZIEMI LIMANOWSKIEJ za 2018. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Kacper Czepielik (wychowanek MUKS Halny Kamienica, obecnie Wisła Kraków), , Weronika Kaim (MUKS Halny Kamienica), Mariusz Kutwa (MUKS Halny Kamienica, Wisła Kraków), a tytuł Działacza Roku Zarząd Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej otrzymał m.in. Janusz Piotrowski (MUKS Halny Kamienica).

– wyróżnienia dla najpopularniejszych sportowców Sądecczyzny, których wybrali Czytelnicy „Gazety Krakowskiej”.

– Laureaci z powiatu limanowskiego: Kategoria – Sportowiec Roku Junior Dziewczęta: II m. Weronika Kaim – Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Halny Kamienica, piłka nożna. Kategoria – Sportowiec Roku Junior Chłopcy: II m. Arkadiusz Opyd – Halny Kamienica, piłka nożna, Kategoria – Trener roku: III m. Janusz Piotrowski – Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Halny Kamienica, piłka nożna. Kategoria – Drużyna Roku: II m. .Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Halny Kamienica – piłka nożna i piłka siatkowa.

– U8 – II m. dla Halnego Kamienica Finał Wojewódzki „Z podwórka na stadion”
Grzegorz Groń został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju

– Wychowankowie MUKS Halny Kamienica podpisują pierwsze kontrakty profesjonalne z Sandecją Nowy Sącz. Po 17-letnim napastniku Sebastianie Wąchale kontrakt podpisał Jan Chlipała oraz Kacper Kołodziej.

– Mariusz Kutwa – pierwszy zawodnik z rocznika 2004 – podpisał profesjonalną umowę z Wisłą Kraków. Środkowy obrońca, który występuje w drużynie U19, związał się z klubem na okres dwóch lat.

              Kacper Czepielik Koronie Kielce  zespół U18

– UKS Staszkówka Jelna – Wicemistrzostwo Polski Młodziczek. Wypożyczona nasza zawodniczka Weronika Kaim zostaje Królową Strzelczyń.

– Szkoła Podstawowa z Kamienicy wygrała w Gdańsku II edycję Ogólnopolskiego Projektu Sportowego „Drużyna Energii”. W składzie wielu zawodników Halnego.
Chorwacja „Jadran Cup 2019” – Halny Kamienica 2009 rocznik – II miejsce, rocznik 2008 – II miejsce, rocznik 2006 pechowe VI miejce.

– Weronika Kaim zdobywa mistrzostwo Polski wraz z Piłkarkami UKS 3 Staszkówka Jelna turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka

– FC POLSKA CUP 2019 – WIEDEŃ
W czerwcu drużyna MUKS Halnego Kamienica rocznik 2010 brała udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej FC POLSKA CUP 2019 w Wiedniu (Austria)

– Nagroda Wisły Kraków KURO Piłkarz Sezonu 2018/19 Mariusz Kutwa (wychowanek).

– XX Turniej „Z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku rocznik 2008 wygrywa FINAŁ POWIATOWY. Awans na zawody wojewódzkie w Krakowie. Zawody zostają odwołane ze względu na COVID19. Zawodnicy ze smutkiem przyjęli tą wiadomość.

– Rok 2020

TURNIEJ BIELIKA – KRAKÓW ROCZNIK 2009 – II m.

– Polski Związek Teqball przekazał Halnemu Kamienica stół do gry w teqball. Jest to dodatkowa motywacja dla młodych zawodników do szlifowania techniki piłkarskiej.

– Weronika Kaim – zawodniczka MUKS Halny Kamienica z drużyną Staszkówka Jelna Mistrzem Polski w Turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”.

– MUKS Halny Kamienica rocznik 2009 zostaje zaproszony przez Wisłę Kraków do udział w programie EKSTRA TALENT MYŚLENICE

– Akademia Klasy Ekstra 2020 Wisła Kraków – Myślenice. Projekt finansowany przez
Ministerstwo Sportu i PKO Ekstraklasa. W turnieju brał udział MUKS Halny Kamienica z rocznikami 2010/2011 oraz 2012/2013

– Halny Kamienica Klubem Partnerskim Wisły Kraków

– Mini Mistrzostwach Małopolski rocznik 2012 – Skills League organizowanych przez fundację See Chance i Klub Sportowy Dunajec Nowy Sącz.

– 16 latek – Mariusz Kutwa – wychowanek Halnego Kamienica nie zwalnia tempa, zostaje zaproszony na treningi I drużyny Wisły Kraków.

Największym wyróżnieniem dla młodych piłkarzy Klubu było zaproszenie na otwarcie Stadionu Narodowego w Warszawie w 2012 r., gdzie mieli zaszczyt najpierw wyprowadzać na stadion reprezentację Portugalii, a następnie kibicować polskiej reprezentacji w meczu towarzyskim Polska – Portugalia. W kolejnym roku, w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy wyprowadzali zespół Ukrainy w meczu Polska – Ukraina. 2014 r. to przede wszystkim wielokrotna możliwość wyprowadzania reprezentacji Polski U21 w meczach z Bośnią, Grecją, Maltą, które odbywały się w Krakowie. W 2014 r. uczestniczyli w honorowej asyście zespołu polskiego w wygranym meczu z Niemcami – również na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Obecnie główną działalnością klubu jest piłka nożna i piłka siatkowa dziewcząt. Piłka nożna cieszy się największą popularnością. Zajęcia prowadzone są w Szkółce Piłkarskiej, na które uczęszczają chłopcy i dziewczęta w wieku od 4 do 13 lat, ćwicząc w 6 grupach wiekowych. W obecnej chwili w Klubie trenuje około 80 zawodników. Sezonowo prowadzimy zajęcia z narciarstwa zjazdowego, biegowego, pływania, a także realizujemy projekty MSiT.

Klub „Halny” był jednym ze 100 klubów w Polsce, realizujących Ogólnopolski Program „Kluby Sportowe Orange”. Nasza praca nie opiera się tylko na piłce nożnej, co pokazaliśmy, zdobywając V miejsce w Polsce w Finale Pucharu Orange – Warszawa (5 marca 2016 r.) W ramach programu otrzymaliśmy sprzęt sportowy i uczestniczymy w współzawodnictwie sportowym i sprawnościowym.

Kadra szkoleniowa to: piłka nożna – Trener Janusz Piotrowski , Szymon Wąchała , Rafał Franczyk, Piotr Szczepaniak , Danuta Kalicińska ( sekcja siatkówki), narciarstwo biegowe i zjazdowe – Janusz Piotrowski, Danuta Kalicińska, Teresa Piwowar, Feliks Piwowar.

Od 8 lat Klub jest zarejestrowany w strukturach PZPN i uczestniczy w rozgrywkach ligowych LPPN w kategoriach „Młodzik”, „Orlik”, „Żak” i „Skrzat”, odnosząc wiele sukcesów.

Zawodnicy naszego klubu po zakończeniu kariery w MUKS Halny Kamienica grają w różnych klubach np. Mariusz Kutwa – Wisła Kraków, Kacper Czepielik – Korona Kielce, Kacper Zygmunt,  – Sandecja Nowy Sącz

Nasi zawodnicy powoływani byli do kadry Małopolski np. Mariusz Kutwa rocz. 2004 oraz do Akademii Młodych Orłów przy PZPN ( brał udział w obozach sportowych najbardziej uzdolnionych piłkarsko zawodników w Polsce) w kadrze Małopolski grali także Dominik Faltyn roczni 2004 i Kacper Czepielik rocznik 2005.

Regulamin Szkółki Piłkarskiej MUKS Halny Kamienica

I. Postanowienia ogólne

1. Zawodnikiem Szkółki Piłkarskiej MUKS Halny Kamienica może zostać każde dziecko, które pozytywnie przeszło rekrutację sportową i dydaktyczną w MUKS Halny.

2. Zawodnikiem Szkółki może zostać każde dziecko, którego rodzice lub prawny opiekun podpisze deklarację członkowską.

3. Podpisanie deklaracji członkowskiej jest równoznaczne z akceptacją regulaminu Szkółki.

4. Osobami odpowiedzialnymi za obiektywną ocenę potencjału dziecka są trenerzy pracujący w szkółce. Głos decydujący należy do trenera prowadzącego rocznik.

5. Warunkiem gry w Szkółce jest również brak przeciwwskazań zdrowotnych oraz prawnych do udziału w zajęcia sportowych.

6. Zajęcia w klubie mają charakter zajęć pozalekcyjnych i odpowiedzialność za doprowadzenie i odebranie dzieci z w/w zajęć ponoszą rodzice lub pełnoprawni opiekunowie.

7. Na skutek decyzji trenerów Szkółki zawodnik może zostać przeniesiony do zespołu starszego lub młodszego.

8. Trener ma prawo zawiesić w treningach lub usunąć ze szkółki zawodnika w każdym momencie sezonu ze względów dyscyplinarnych.

9. Zajęcia treningowe w Szkółce w okresie wiosna-jesień odbywają się na boisku LKS Gorce oraz na orliku w Kamienicy.

10. Miejsce odbywania zajęć w okresie zimowym jest uzależnione od możliwości oraz dostępności hal sportowych.

11. Wszelkie informacje na temat terminów oraz miejsca odbywania zajęć dostępne są na oficjalnej stronie internetowej Szkółki pod adresem- www.mukshalny.pl

II. Prawa i obowiązki rodziców/opiekunów zawodnika

1. Każdy rodzic/opiekun zobligowany jest do zapoznania się z regulaminem Szkółki Piłkarskiej MUKS Halny Kamienica.

2. W trakcie zajęć treningowych i zawodów piłkarskich rodzice/opiekunowie zobowiązują się nie kontaktować się z dziećmi w sposób zakłócający bezpośredni kontakt dziecka z trenerem, ponieważ wpływa to na ich dekoncentrację.

3. Podczas meczów oraz zajęć treningowych, rodzice/opiekunowie, kibice (osoby postronne) powinni przebywać na trybunach obiektu sportowego, na którym odbywają się zawody.

4. Wstęp na płytę boiska oraz do szatni mają tylko zawodnicy, trenerzy oraz inni pracownicy Szkółki.

5. Obowiązuje całkowity zakaz wstępu rodziców i osób postronnych na płytę boiska!

6. Rodzice/opiekunowie w czasie meczu winni zachowywać się kulturalnie, akceptować wszystkie decyzje sędziego i nie obrażać drużyny przeciwnej.

7. Rodzice/opiekunowie wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych swojego dziecka w celu prowadzenia bazy danych umiejętności piłkarskich zawodników MUKS Halny, która służy badaniu skuteczności szkolenia.

8. Rodzice/opiekunowie zobowiązują się do terminowego opłacania składek do 15-go dnia każdego miesiąca.

9. Składka miesięczna wynosi 60 zł/miesięcznie- przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem miesiąca lipca (przerwa wakacyjna).

10. Osobą funkcyjną odpowiedzialną za weryfikację wpłat w szkółce jest trener konkretnej grupy wiekowej. Kontakt do trenera wskazany jest na stronie internetowej MUKS Halny.

11. W przypadku braku dokonania opłaty we wskazanym terminie i nie wskazania przyczyny zwłoki, zawodnik zostanie zawieszony w prawach zawodnika (zakaz udziału w treningach i meczach do czasu uregulowania zaległości).

12. Szkółka MUKS Halny nie zwraca pieniędzy za kilkudniowe nieobecności zawodnika na zajęciach.

13. W przypadku długotrwałej choroby lub kontuzji dziecka, należy zgłosić trenerowi czas absencji w treningach. W przypadku opuszczenia minimum połowy zajęć, opłata wynosi połowę stawki nominalnej.

14. W uzasadnionych indywidualnych przypadkach na podstawie wniosku rodzica/opiekuna istnieje możliwość przesunięcia terminu wniesienia opłaty miesięcznej. Wyłącznie za zgodą Prezesa Szkółki MUKS Halny.

15. Rodzice/opiekunowie zobowiązują się powiadomić trenera prowadzącego drużynę o każdej nieobecności dziecka na treningu.

16. Rodzice/opiekunowie zobowiązują się do nie podważania autorytetu trenera, zarówno w obecności swoich dzieci, jak i innych rodziców. Ze wszystkimi problemami i wątpliwościami zgłaszają się indywidualnie do trenera prowadzącego.

III. Prawa i obowiązki zawodników.

1. Aby uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Szkółkę należy obowiązkowo posiadać aktualne badania lekarskie.

2. Zawodnik Szkółki Piłkarskiej MUKS Halny zobowiązuje się godnie reprezentować barwy klubowe zarówno w trakcie treningu, meczu jak i w życiu codziennym. Zawodnik winien szanować kolegów z zespołu, pracowników klubu, boiskowych rywali oraz sędziów.

3. Każdy zawodnik powinien dbać o koleżeńską atmosferę w zespole. Wszelkie problemy należy zgłaszać trenerowi osobiście lub w obecności zespołu.

4. Każdy zawodnik zobowiązuje się dbać o powierzony mu sprzęt sportowy.

5. Zawodnicy Klubu mają bezwzględny zakaz: palenia papierosów, spożywania alkoholu, używania jakichkolwiek narkotyków i innych używek oraz dbają o zdrowy i higieniczny tryb życia.

6. Zawodnik zawsze ma prawo zgłosić się ze swoimi problemami, a trener ma obowiązek zrobić co może, aby udzielić pomocy.

7. Zawodnik Szkółki ma obowiązek uczestniczyć w zajęciach treningowych, meczach kontrolnych oraz ligowych, za wyjątkiem sytuacji losowych.

8. W przypadku nieobecności na wskazanych wyżej zajęciach zawodnik lub rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany do poinformowania trenera o nieobecności.

IV. Postanowienia końcowe

1. Szkółka Piłkarska MUKS Halny zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.

2. Nieprzestrzeganie lub rażące naruszanie któregokolwiek z punktów regulaminu może być podstawą do wydalenia zawodnika z MUKS Halny Kamienica.

3. Trener prowadzący ma prawo do zwołania zebrania z rodzicami w celu przedstawienia wyników sportowych i ustalenie spraw bieżących w dowolnym momencie.

4. Wszystkie pozostałe sprawy, których nie określa niniejszy regulamin ma prawo i obowiązek rozstrzygać trener prowadzący drużyny lub Prezes Klubu.

5. Regulamin wchodzi w życie z dniem 16 sierpnia 2018 roku.