Sukcesem zakończył się występ drużyn MUKS Halny Kamienica w finale turnieju wojewódzkiego „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Mistrzem województwa małopolskiego została drużyna chłopców w kategorii U-12, wicemistrzem drużyna dziewcząt w kategorii U-12, a na piątym miejscu uplasowali się chłopcy w kategorii U-10.

W dniach 9 i 10 kwietnia na obiektach Com-Com Zone w Krakowie rozegrano wojewódzki finał małopolski turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W finale wzięły udział trzy zespoły MUKS Halny Kamienica – chłopcy w kategorii wiekowej U12 i U10 oraz dziewczęta w kategorii U12.

Drużyna Halnego (chłopców U-12) po bardzo dobrej grze pokonała w rozgrywkach eliminacyjnych Zawrat Bukowinę 5:1, Tenczyn 4:0, SP 11Nowy Targ 3:1, w ćwierćfinale drużynę ze SP w Łużnej 5:1, w półfinale SP „Dychę”  Chrzanów 7:2  oraz w finale Elitę Brzesko 2:1. Zdobywając pierwsze miejsce w turnieju zyskali prawo udziału w finale ogólnopolskim, który rozegrany zostanie na stadionie Narodowym w Warszawie. Zespół w gronie najlepszych 16 drużyn reprezentujących poszczególne województwa walczyć będzie o tytuł Mistrza Polski.

WYNIKI:

MUKS Halny Kamienica – Zawrat Bukowina   5 : 1 br: P. Łazarz – 2, P. Biedroń, J. Syktus, K. Zygmunt

MUKS Halny Kamienica – Tenczyn  4 : 0   br. K. Gromala – 3, M. Kusyk

MUKS Halny Kamienica – SP 11 Nowy Targ  3 : 1 br. K. Zygmunt Majewski, P. Biedroń

Ćwierćfinał:

MUKS Halny Kamienica – SP Łużna   5 – 1  br. Witteczek, P. Jawor, K. Gromala, M. Kusyk, P. Biedroń

Pófinał:

MUKS Halny Kamienica – SP „Dycha”  Chrzanów   7 : 2  br. P. Łazarz – 4, M. Kusyk, J. Syktus, P. Biedroń

Finał:

MUKS Halny Kamienica – Elita Brzesko  2 : 1   br.  P. Biedroń , K. Zygmunt

Najlepszym bramkarzem turnieju został  Arkadiusz Opyd z MUKS Halny Kamienica. Skład drużyny: Arkadiusz Opyd, Andrzej Witteczek, Kacper Zygmunt, Patryk Biedroń, Patryk Łazarz, Patryk Jawor, Bartosz Majewski, Jan Syktus, Kacper Gromala, Mateusz Kusyk.

Drużyna dziewcząt U-12 w rozgrywkach grupowych pokonała UKS Halniaczek 12:8 i Trójeczkę Brzesko 7:1 oraz zremisowała z LKS Naprzód Sobolów 3:3. W ćwierćfinale dziewczyny wygrały z Dwójką Kraków 7:1, a w półfinale po remisie bezbramkowym 0:0 w rzutach karnych pokonały rówieśniczki Akademii Piłkarskiej Przeciszów 3:2.

Potknięcie nastąpiło dopiero w finale, gdzie dziewczyny  uległy drużynie UKS Trójeczka Staszkówka 5:0, zostając wicemistrzyniami województwa.

WYNIKI:

MUKS Halny Kamienica – LKS Naprzód Sobolów  3 : 3 br. W. Kaim, K. Staroń

MUKS Halny Kamienica – Halniaczek 12 –  8 : 0 br. W. Kaim – 4, K. Staroń – 4

MUKS Halny Kamienica  – Trójeczka Brzesko  7 : 1  br. W. Kaim, K. Staroń – 2, J. Wierzycka

ĆWIERĆFINAŁ:

MUKS Halny Kamienica – Dwójka Kraków  7 : 1 br. W. Kaim – 4, K. Staroń – 2, J. Wierzycka

PÓŁFINAŁ:

MUKS Halny Kamienica –   0 : 0 karne: 3 : 2 (W. Kaim, K. Staroń, J. Wierzycka)

FINAŁ:

MUKS Halny Kamienica –  0 : 3

Najlepszą zawodniczką turnieju została Weronika Kaim z MUKS Halny Kamienica. Skład drużyny: Dominika Szczepaniak, Weronika Kaim, Klaudia Staroń, Weronika Kądziołka, Joanna Wierzycka, Oliwia Cepielik, Wiktoria Opyd.

Startujący w turnieju chłopcy w kategorii U-10 po zwycięstwach w rozgrywkach grupowych z Halniaczkiem 4:0, AP Unią Tarnów 2:0 i SP Nowy Wiśnicz  2:1 , w ćwierćfinale po remisie 2:2 w regulaminowym czasie ulegli  w rzutach karnych Szkółce Zubello 3:1 – zajmując piąte miejsce w województwie małopolskim.

MUKS Halny Kamienica – Halniaczek  4 : 0  br: O. Wierzycki – 2, K. Wąchała, B. Groń

MUKS Halny Kamienica – AP Unia Tarnów  2 : 0 br: K. Wąchała – 2

MUKS Halny Kamienica –  SP Nowy Wiśnicz  2 : 1   br: J. Groń, K. Wąchała

MUKS Halny Kamienica –  Szkółka Zubello  2 : 2 br: B. Groń, K. Wąchała  K. 1: 3

Drużyna wystąpiła w składzie: Mikołaj Pachut, Jakub  Groń, Arkadiusz Konopka, Przemysław Wiatr, Kacper Mikołajczyk, Filip Opyd, Daniel Ochman, Kacper Wąchała, Bartosz Groń.