Z PODWÓRKA NA STADION WARSZAWA 29.04 – 02.05.2018

„Trwające w dniach 29 kwietnia – 2 maja Finały Ogólnopolskie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zgromadziły w Warszawie 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski. Po uroczystym otwarciu przy stadionie PGE Narodowym w niedzielne popołudnie, największe młode talenty ze wszystkich województw przez dwa dni rywalizowały na boiskach Legii i Agrykoli o awans do Wielkiego Finału” ( Czytaj więcej” http://www.zpodworkanastadion.pl)

Już po raz trzeci drużyna MUKS Halny Kamienica brała udział w Finale Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion” w Warszawie. W 2014 r. drużyna w kategorii U10 zajęła trzecie miejsce, a w 2016 r., w kategorii U12, drugie miejsce, przegrywając w finale na stadionie Narodowym w Warszawie karnymi.

Po krótkim zgrupowaniu w Zakopanem wyjechaliśmy do Warszawy bardzo zmobilizowani. W pierwszym meczu z AMO Rzeszów pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie dobrze grać i wygrywamy 2 : 1 br. P. Biedroń, P. Łazarz. W drugim meczu z Jedynką Krasnystaw straciliśmy szybko bramkę i mimo paru sytuacji bramkowych, przegrywamy 1 : 0. Trzeci mecz musieliśmy wygrać więc zaczęliśmy grać bardzo wysoko, tworząc sytuacje bramkowe, niestety przeciwnik to wykorzystał, przegrywamy 2 : 1 zajmując trzecie miejsce w grupie.

Na drugi dzień graliśmy w małym finale o miejsca 9 – 16, drużyna, po pechowych porażkach w pierwszym dniu nie podniosła się, przegrywamy dwa mecze, jeden wygrywamy i zajmujemy ostatecznie 15 m.

W dniu 2 maja, po meczach Wielkiego Finału na PGE Narodowym w Warszawie, wyłonione zostały najlepsze w Polsce drużyny w kategoriach do lat 10 oraz do lat 12. Potem zostaliśmy na meczu finałowym Pucharu Polski Arka Gdynia – Legia Warszawa. Mecz miał na początku piękną oprawę, którą przygotował PZPN oraz kibice, niestety przed końcem meczu z uwagi na bezpieczeństwo dzieci (dym, i latające petardy ) opuściliśmy stadion Narodowy i ruszyliśmy w drogę powrotną do Kamienicy.

W trakcie turnieju chłopcy oprócz grania meczów mieli trochę przyjemności, a to: mogli zrobić sobie zdjęcia ze znanymi piłkarzami, obecnie działaczami PZPN i trenerami kadr narodowych (Zb. Boniek, St. Majewski, A. Nawałka, M. Dorna i inni) zwiedzić: stadion Legii Warszawa i Warszawskie Łazienki.

Chciałbym podziękować zawodnikom za walkę, pomimo kontuzji wchodzili na boisko i walczyli do końca, myślę, że ta nauka zaprocentuje na przyszłość.

Serdeczne podziękowania dla naszego sponsora firmy BDB -D. Syktus, Wójta Gminy Kamienica P. Wł. Sadowskiemu oraz rodzicom: M. Witteczek i E. Opyd, za pomoc i opiekę nad młodymi zawodnikami podczas trwania turnieju.

– „Dzieci przede wszystkim muszą mieć przyjemność z grania w piłkę. Każda chwila wolnego czasu spędzona na boisku, na grze, rywalizacji, zabawie, jest cenna. A trofea i nawet wyróżnienia indywidualne to dodatkowe bodźce, które wpływają na zawodnika, żeby dalej pracować i być jak najlepszym w przyszłości. Dzięki naszym sponsorom, dzięki Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej i wojewódzkim związkom piłkarskim organizujemy największy turniej dla dzieci w Europie. Wszystko dobrze funkcjonuje, dzieci mają z tego fantastyczną zabawę i jest to dla nich świetny start. Jeżeli mówimy o piłce zawodowej, z tej całej rzeszy dzieciaków kilku na pewno trafi do poważnej piłki – powiedział po zakończeniu rozgrywek Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek” ( http://zpodworkanastadion.pl).

dav

 

Nasi Sponsorzy

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Invalid OAuth access token. Type: OAuthException
Projekt i Realizacja: ELECTRON