PIKNIK RODZINNY NA ZAKOŃCZENIE SEZONU PIŁKARSKIEGO 2017/2018

W piątek po zakończeniu roku szkolnego MUKS  Halny Kamienica zorganizował piknik rodzinny dla zawodników, rodziców, i wszystkich osób, które są związane z naszym klubem (około 200 osób).

Zaczęliśmy od meczów piłkarskich na orliku, oraz dziewcząt grupa siatkarska na sali gimnastyczne . Każda grupa rywalizowała ze swoimi rodzicami, pokazując czeg nauczyli się na zajęciach. Na boisku pokazali się byli zawodnicy, wychowankowie naszego klubu, rodzice, którzy bardzo ambitnie walczyły na boisku –  było dużo zabawy i śmiechu.

W drugiej części pikniku, dzięki uprzejmości, właścicieli pięknego dworku GORCE w Kamienicy, nastąpiło podsumowanie sezonu piłkarskiego 2017/2018. Tu odwiedzili nas wójtowie Gminy Kamienica Władysław Sadowski oraz wójt Gminy Łącku Jan Dziedzina, którzy wspierają  działalność naszego klubu. Każdy trener powiedział kilka słów na temat swojej grupy treningowej. Trenerka naszych siatkarek, Pani Danuta Kalicińska poinformowała, że obecnie w grupie siatkarskiej trenuje 20 dziewcząt, które biorą udział w Sądeckiej Lidze siatkarskiej. Po roku treningów u naszych dziewcząt widać wyraźny postęp, o cym świadczą wyniki gier ligowych. Następnie trener Rafał Franczyk podsumował pracę z rocznikiem 2011 i młodsi (skrzaty) oraz 2010 (młodszy żak). Skrzaty to drużyna, która w lidze LPPN wygrała 6 turniejów i bezapelacyjnie zajęła I m. Rocznik 2010 to również bardzo utalentowani chłopcy, którzy grali w lidze jako młodsze żaki, a najlepsi wspomagali rocznik 2009 w lidze i turniejach. Trener Mateusz Wąchała podsumował roczniki 2009 i 2007. Żaki (2009) – zakończyli ligę na bardzo dobrym II miejscu, a rocznik 2007 w II lidze LPPN zajął Im. Trener Janusz Piotrowski omówił pracę z rocznikami 2008, 2006 i 2005. Orliki (2008) grały w I lidze LPPN z rocznikami starszymi o rok i zajęli V m w lidze. Roczniki 2006/2005 (młodziki ) zakończyli ligę na II m.

Wszystkie drużyny brały udział w turniejach piłkarskich, a największe sukcesy to:

-Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku – na etapie powiatowym drużyny U12 chłopcy, U12 dziewczęta, U10 chłopcy wygrali turniej a drużyna U8 zajęła II m. Na etapie wojewódzkim w Krakowie U12 chłopcy wygrali turniej, uzyskując awans na turniej finałowy do Warszawy, U12 dziewczęta zrobiły wielką niespodziankę, zajmując II m., a chłopcy U10 dość pechowo zakończyli rozgrywki na IV m. Na Finał do Warszawy zakwalifikowało się 16 mistrzów województw, ostatecznie zajmujemy XV m., ale dużo się nauczyliśmy.

-Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Bawaria Cup 2018 (Karlsfeld) koło Monachium.

W turnieju brały udział roczniki 2009, 2008, 2006. Roczniki 2006 i 2008 zajęły III m. Rocznik 2009 – IV m.

Zawodnicy Grzegorz Groń (skrzaty) Bartosz Groń (orliki) brali udział w ogólnopolskim konkursie piłkarskim McDonalds, obydwaj zajęli bardzo wysokie miejsce, a Grzesiu w nagrodę wyjechał do Rosji na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej i wyprowadzał reprezentację Polski w meczu Polska – Senegal.

Zawodnik U12 Kacper Zygmunt zakwalifikowany został przez PZPN na obóz sportowy do Letniej Akademii Młodych Orłów.

Zawodniczka U12 Weronika Kaim oraz zawodnik U13 Kacper Czepielik są obecnie w kadrze Małopolski i biorą udział w zgrupowaniach i turniejach.

Nasi wychowankowie grają w takich klubach jak Wisła Kraków – 1zaw., Sandecja Nowy Sącz – 5 zaw., Limanovia Limanowa – 2 zaw.

Nasza praca nie byłaby możliwa bez pomocy sponsorów i tak dziękujemy sponsorom: Wójtom Gmin Kamienica – Władysławowi Sadowskiemu, Łącka – Janowi Dziedzinie, Ochotnica Dolna – Stanisławowi Jurkowskiemu, dyrektorowi SP1 w Kamienicy Lidii Piotrowskiej, SP2 w Kamienicy Krystynie Gałysie oraz Dariuszowi Syktusowi – BDB, Elżbiecie Groń – LIVELY FOTOGRAFIA,  Jerzemu  Groń – Elektron, Teresie i Feliksowi Piwowarom – PIF SPORT , Andrzejow Sikorze – BUDEX Wacławowi Faron – STEFAR,  Jolancie Pięta, Barbarze Matląga  – Dworek GORCE, Tomaszowi Pięta- Myjnia bezdotykowa w Kamienicy,   J. Cedzidło K. Młynarczykowi – UNIMAT  , K.J. Morzywołkowi – POLSKIE WODY LECZNICZE –  Szczawa.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za okazaną pomoc,  a przede wszystkim: Małgorzacie i Krzysztofowi Witteczek, Elżbiecie Opyd, Adamowi Opyd , Danucie i Tadeuszowi Tokarczyk, Pawłowi Czepielikowi  , Agnieszce Wąchała, Janinie i Rafałowi Faltyn, Piotrowi Cepielik.

Nasi Sponsorzy

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Invalid OAuth access token. Type: OAuthException
Projekt i Realizacja: ELECTRON