Uczniowski Klub Sportowy

Halny Kamienica

Zajęcia prowadzone są w Szkółce Piłkarskiej, na które uczęszczają chłopcy i dziewczęta w wieku od 4 do 13 lat, ćwicząc w 7 grupach wiekowych.

Klub Partnerski Białej Gwiazdy

KRS: 0000457030
Cel szczegółowy: MUKS HALNY Kamienica (438)

Jesteś tutaj:
MUKS HALNY NA OBOZIE SPORTOWYM CHARSZNICY

MUKS HALNY NA OBOZIE SPORTOWYM CHARSZNICY

MUKS HALNY NA OBOZIE SPORTOWYM CHARSZNICY

W dniach 15.08 – 22.08.2021r  MUKS Halny Kamienica zorganizował obóz sportowy w Charsznicy dla grupy 22 osób.

Obóz sportowy był zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu FUNDACJI  LOTTO im. Marii Konopackiej w ramach projektu „Sportowe Wakacje z Fundacją Lotto 2021”- Lato z Halnym.

Podczas zgrupowania nasi  zawodnicy mieli możliwość trenowania 3 godziny dziennie, rozgrywać sparingi z drużynami, które przebywały na obozie i drużynami lokalnymi – na terenie Ośrodka „Planeta” zawodnicy mieli stworzone bardzo dobre warunki treningowe –  grali w piłkę nożną na boiskach trawiastych, piaskowych i z bandami.

W wolnym czasie codziennie mogli korzystać z basenu odkrytego lub krytego, mieszczących się  na terenie ośrodka. Było dużo radości, zabawy i pozytywnej energii.  Najlepsza- zdaniem uczestników –   była ścianka wspinaczkowa i skoki do wody, pod czujnym okiem ratownika i opiekunów.

Zorganizowane zostały  2 wycieczki –  do Miechowa na kręgle i wycieczkę do Racławic, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć pomnik Bartosza Głowackiego, Kopiec Kościuszki, a w drodze powrotnej zwiedzić Bazylikę Bożogrobców w Miechowie, dworek Zacisze, w którym zgromadzone są pamiątki i obrazy związane z insurekcją Kościuszkowską, a także muzeum regionalne. O tych miejscach, ich historii bardzo ciekawie opowiadał nasz przewodnik.

Wieczorami organizowane były pogadanki i prelekcje na temat zdrowego trybu życia,  zagrożeniach,  nałogach i sposobach ich zapobiegania. Ważnym wydarzeniem było poznanie i przybliżenie sylwetki Marii Konopackiej – Patronce Fundacji Lotto, jak również innych zasłużonych polskich sportowców – patriotów, medalistów olimpijskich letnich i zimowych igrzysk.

Obóz był przede wszystkim przygotowaniem do nowego sezonu piłkarskiego 2021/2022. Po okresie pandemii i częstego przebywania dzieci w domu była to bardzo ważna i cenna  możliwość integrowania uczestników i zaspokajania podstawowej potrzeby bycia razem. Oprócz treningów i zabawy mogli się lepiej poznać, nauczyć się akceptować i jednocześnie doskonalić swoje słabe i mocne strony, hartować swój organizm, wzmacniać swoją kondycję fizyczną, a przede wszystkim pracować nad swoją techniką i taktyką piłkarską.