Wśród Młodych Orłów

W ostatnim tygodniu lipca zawodnik klubu MUKS Halny Kamienica Kacper Zygmunt brał udział w Letniej Akademii Młodych Orłów w Gniewinie. Było to zgrupowanie dla najlepszych młodych piłkarzy z rocznika 2006 organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Osiemdziesięciu zawodników powołanych z całej Polski stawiło się w Hotelu Mistral Sport w Gniewinie, z nadzieją na piękną piłkarską przygodę. Przywitał ich widok  nowoczesnego i komfortowego hotelu, w którym podczas UEFA Euro 2012 przebywała reprezentacja Hiszpanii. Po przyjeździe zawodnicy zostali podzieleni na cztery grupy treningowe. Chłopcy szybko zaklimatyzowali się w nowym miejscu, dzięki sympatycznym trenerom prowadzącym oraz organizatorom. Przez cały okres trwania obozu nad zdrowiem           i bezpieczeństwem wszystkich chłopców czuwali lekarz i fizjoterapeuta.

Jak relacjonuje Kacper każdy dzień był starannie zaplanowany. Najpierw śniadanie, pierwszy trening, obiad, chwila odpoczynku, drugi trening, a wieczorem czas na relaks: basen, kręgle, rolowanie. W trakcie pobytu organizatorzy zapewniali nam również inne atrakcje. Byliśmy na wieży widokowej, a także odpoczywaliśmy nad pobliskim Jeziorem Żarnowieckim.

Podczas obozu chłopcy dwukrotnie zostali poddani testom sprawnościowym, które oceniły ich umiejętności techniczno- taktyczne oraz motoryczne. Treningi pod okiem m.in. Bartłomieja Zalewskiego czy Marcina Włodarskiego były w dużej mierze nastawione na grę na pozycjach oraz współpracę zawodników na boisku. Trenerzy i ich asystenci udzielali też indywidualnych rad i wskazówek, a także motywowali do ciężkiej pracy nad rozwojem swojego talentu.

Pobyt w Gniewinie, oprócz niezapomnianych wrażeń, nowych doświadczeń                          i znajomości, dał również szansę sprawdzenia siebie i swoich umiejętności na tle rówieśników z całego kraju. Była to wielka szansa, ale i spore wyzwanie  dla wszystkich chłopców, których połączyła  piłka.

Nasi Sponsorzy

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Invalid OAuth access token. Type: OAuthException
Projekt i Realizacja: ELECTRON