AKADEMIA PIŁKARSKA WISŁA KRAKÓW

Piłkarz Października: Mariusz Kutwa

Kategoria Aktualności / U-15

Nagroda KURO Piłkarza Października powędrowała do środkowego obrońcy drużyny U15, Mariusza Kutwy. Puchar wręczył pomocnik Wisły Kraków, Dawid Kort, który z bliska już miał okazję oglądać Kutwę i był pod wrażeniem jego bramki z Resovią.

Mariusz Kutwa urodził się 17 lutego 2004 roku, a do Wisły trafił na początku sezonu 2017/18 z Halnego Kamienica. Jest środkowym obrońcą, który regularnie występuje w zespole, który w obecnym sezonie zajmuje 2. miejsce w grupie D Centralnej Ligi Juniorów U15. Na początku sezonu został powołany również na zgrupowanie selekcyjne reprezentacji Polski do lat 15.

– Jest to jedna z najbardziej świadomych osób z drużynie. Ma jasno postawiony cel i dąży do niego każdego dnia, choćby poprzez pracę indywidualną poza treningami. Angażuje się w życie codzienne zespołu, nie ma problemów z nauką – mówi trener Mateusz Stolarski.

W październiku Wisła wygrała wszystkie cztery ligowe mecze, a Kutwa miał w nich znaczący udział. Przeciwko Motorowi przeprowadził kluczową akcję, która zakończyła się zwycięską bramką, a tydzień później otworzył wynik meczu z Resovią po strzale z 30. metra. W drugiej połowie dołożył asystę po rajdzie, w którym minął czterech przeciwników. Spory wpływ na nagrodę miał też dobry występ Wisły podczas turnieju w Zakopanem, o którym więcej pisaliśmy TUTAJ. – Mam nadzieję, że ta nagroda nie zmieni niczego w jego dotychczasowej świadomości i sumienności. Czasem od siebie za dużo wymaga skupiając się na swoich błędach, a nie na tym jak je poprawić. Myślę że gdy będzie mniej krytyczny wobec siebie, a swoją złość po nieudanej akcji nie będzie się przekładać na jego pewność siebie to może daleko dojść – podsumowuje swojego podopiecznego Stolarski.

Nasi Sponsorzy

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo

Weronika Kaim zdobywa mistrzostwo Polski wraz z Piłkarkami UKS 3 Staszkówka Jelna w czasie turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka
Zrzeszenia LZS w piłce nożnej „Mała Piłkarska Kadra Czeka” rozgrywanym w Kędzierzynie-Koźlu. Do rywalizacji stanęło dziesięć najlepszych drużyn z kraju, a nasze zawodniczki wywalczyły tytuł mistrzyń Polski.
Wyniki w grupie :
- UKS 3 STASZKÓWKA JELNA - Suchowicz Team (województwo lubelski) - 1:0
Medyk Konin (woj. wielkopolskie) - UKS 3 STASZKÓWKA JELNA - 3:2.
UKS 3 STASZKÓWKA JELNA - LZS Spartą Mochowo województwo mazowieckie - 5:0.
UKS 3 STASZKÓWKA JELNA - Atletico Malbork 1:1
mecz o finał UKS 3 STASZKÓWKA JELNA Rolnikiem Biedrzychowice województwo śląskie – 2 : 1
UKS 3 STASZKÓWKA JELNA FINAŁ drużyna z KSP Kielce (woj. świętokrzyskie) – 1 : 1 k. 3 : 2
Weronika Kaim w turnieju strzela w turnieju 4 br.
GRATULACJE 😊

Facebook photo

JADRAN CUP 2019 UMAG /CHORWACJA/
Dwa drugie i jedno szóste miejsce - to bilans MUKS Halnego na Chorwacji.
W dniach 20 – 25.06.2019r. drużyny U13, U11, U10 MUKS Halny Kamienica brały udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej „JADRAN CUP 2019” na Chorwacji
Drużyna U13 chłopców zagrała jeden z najlepszych turniejów i powinna ten turniej wygrać, niestety mimo wielu sytuacji bramkowych piłka nie chciała wpaść do siatki przeciwnika. Po dwóch remisach, dwóch wygranych i jednej porażce zajęliśmy ostatecznie VI m.
Skład drużyny: A. Opyd, S. Mikołajczyk, A. Witteczek, K. Zygmunt, B. Majewski, P .Biedroń, P. Łazarz, P. Jawor. K. Gromala, M. Kusyk, M. Kurzeja, T. Gagatek i oczywiście Weronika Kaim
Drużyna U11 wygrała pewnie wszystkie mecze, dopiero w finale przegraliśmy mecz z drużyną francuską i zajmujemy II m.
Skład drużyny: M. Pachut, K. Mikołajczyk, J. Syktus, A. Konopka, J. Groń, O. Wierzycki, K. Kacwin, D. Ochman, O. Głód, Ł. Sikora
Drużyna U10 nie miała rywala na turnieju, przegrała jeden mecz po błędzie sędziego i ostatecznie zajmujemy II m.
Skład drużyny: K. Wąchała, K. Faltyn, B. Groń, A. Kacwin, B. Gierczyk, G. Gierczyk, M. Pięta, S. Więcek, T. Leszko, M. Głód oraz dwóch zawodników z rocznika 2011 to M. Syktus i G. Groń.
Nasza drużyna mieszkała w Ośrodku Kanegra. Został on zbudowany w Zatoce Piran, zanurzony w śródziemnomorskiej roślinności i otoczony piękną żwirową plażą. Kompleks znajduje się 11 mil od miasta Umag, miasta które zapewnia odwiedzającym wyjątkową okazję do poznania historii, architektury, wspaniałego wybrzeża i środowiska naturalnego. W trakcie pobytu pływanie w morzu było naszą największą atrakcją oprócz tego mieliśmy do dyspozycji boiska wielofunkcyjne gdzie wieczorami rozgrywaliśmy międzynarodowe mecze w siatkówce , piłce nożnej.
To był kolejny nasz wyjazd na turniej zagraniczny, gdzie mogliśmy poznać umiejętności zawodników z innych krajów europejskich, ich temperament, zaangażowanie, technikę.

Bardzo dziękuję zawodnikom za postawę na boisku, rodzicom za pomoc przy organizacji i opiekę nad dziećmi podczas pobytu na turnieju.

Facebook photo

ZAPRASZAMY DO KAMIENICY :)

Facebook photo

Odpoczynek po turnieju na Chorwacji i wysokie loty Halniaczka

Facebook photo

Jardan Cup 2019 - Kilka zdjęć naszych maluchów w akcji:)

Facebook photo

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich tatusiów i mamusi 🏆ze slonecznej Chorwacji

Facebook photo
Projekt i Realizacja: ELECTRON